Company

AKADEMIA PIŁKARSKA BVB FIRMY EVONIK ROZSZERZA DZIAŁALNOŚĆ W POLSCE

Szkoła Willy-Brandt-Schule w Warszawie od 1 sierpnia 2022 r. jest oficjalnym partnerem Akademii Piłkarskiej BVB.

Od tego czasu dzieci uczestniczące w programie piłkarskim noszą żółto-czarne trykoty. Na uroczystej ceremonii otwarcia w Warszawie pojawiła się legenda BVB Jörg Heinrich. 

To już drugi długoterminowy projekt akademii w Polsce po Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

Zawodnik BVB Łukasz Piszczek założył własną fundację 4 grudnia 2017 r. Wśród jej celów jest organizowanie ukierunkowanych i dostosowanych wiekowo zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, a także promocja aktywnego i zdrowego trybu życia. Fundacja prowadzi własną akademię piłkarską w Goczałkowicach-Zdroju w zbudowanym w tym celu nowoczesnym kompleksie sportowym, który został oddany do użytku w 2019 r.

Celem akademii jest zapewnienie możliwie najlepszego szkolenia piłkarskiego w Polsce dla dzieci i młodzieży w wieku od czterech do dziewiętnastu lat. Oprócz zajęć piłkarskich uczniowie akademii otrzymują wszechstronne wsparcie w wielu obszarach (np. zajęcia językowe, warsztaty żywieniowe itp.).

Borussia Dortmund wspiera fundację i proces powstawania akademii piłkarskiej, oferując wiedzę, a także prawa do korzystania z nazwy i logo. W zamian fundacja organizuje w imieniu BVB niekomercyjne kursy oraz (w granicach dozwolonych przepisami) komercyjne kursy wakacyjne w Polsce na zasadzie braku wyłączności.