Biuro Evonik w Warszawie
Biuro Evonik w Warszawie
Company

Evonik w Polsce

Firma Evonik zwiększyła swoją obecność na rosnącym rynku w Polsce i otworzyła biuro w centrum stolicy.

Polska jest jednym z trzech najważniejszych filarów firmy Evonik w regionie Europy Wschodniej. Rozwijający się rynek w Polsce jest bardzo ważny dla europejskiej gospodarki, w związku z czym postanowiliśmy poszukać nowego podejścia i zbudować nową strukturę biura, aby lepiej wykorzystać potencjał.

Pod względem obrotów handlowych Polska ma duże znaczenie dla Niemiec i dla firmy Evonik. Kraj jest piątym najważniejszym partnerem handlowym Niemiec, plasując się za Chinami, Stanami Zjednoczonymi, Holandią i Francją.

Evonik oferuje innowacyjne produkty i rozwiązania polskim klientom w wielu kluczowych gałęziach gospodarki, takich jak rolnictwo, branża powłok, żywności, pasz, motoryzacyjna, górnictwo, branża farmaceutyczna i inne.

Zespół w polskim biurze firmy Evonik zarządza sprzedażą dla czterech działów w kilkunastu obszarach biznesowych, takich jak Animal Nutrition, Catalysts, Coating Additives, Coating and Adhesive Resins, Comfort and Insulation, Crosslinkers, Functional Solutions, Health, High-Performance Polymers, Interface and Performance, Oil Additives, Silanes i Silica.