Company

Evonik

LIDER BRANŻY CHEMICZNEJ I NIE TYLKO

Evonik to jeden ze światowych liderów branży specjalistycznych surowców chemicznych.

Może nie wytwarzamy opon, materaców, leków ani pasz dla zwierząt, ale przyczyniamy się do powstawania tych i wielu innych produktów. Choć często nasze materiały są wykorzystywane w niewielkich ilościach, mają bardzo duży wpływ na właściwości produktów. Dzięki produktom firmy Evonik opony zmniejszają zużycie paliwa, materace są bardziej elastyczne, leki bardziej skuteczne, a pasza dla zwierząt zdrowsza. Do tego właśnie służą specjalistyczne surowce chemiczne. A w tej dziedzinie należymy do najlepszych na świecie.

Evonik to jeden ze światowych liderów branży specjalistycznych surowców chemicznych. Nasza firma działa w ponad 100 krajach na całym świecie, a w 2021 roku osiągnęła sprzedaż o wartości 15 miliardów euro oraz zysk operacyjny (skorygowany EBITDA) na poziomie 2,38 miliarda euro. W swoich badaniach Evonik wykracza poza granice chemii, aby tworzyć innowacyjne, dochodowe i ekologiczne rozwiązania dla klientów. Ponad 33 000 pracowników współpracuje, aby osiągnąć jeden cel: Poprawę życia ludzi dziś i jutro.

DZIAŁY

Struktura naszej firmy jest całościowo zorientowana na działalność operacyjną. Motorem napędowym spółki jest pięć działów wraz z ich obszarami działalności.

FAKTY I WARTOŚCI

Evonik to jeden ze światowych liderów branży specjalistycznych surowców chemicznych.

EVONIK W POLSCE

W związku z dynamicznym rozwojem polskiej gospodarki i kluczową pozycją branży chemicznej na przemysłowej mapie Polski Evonik wzmacnia swoją obecność, aby wykorzystać okazję do rozwoju. W tym celu otworzyliśmy nowe biuro w centrum Warszawy.